Mötesplats Bromma 10/11

TEMA Psykisk och fysisk hälsa

Prisbelönta psykologen Siri Helle medverkar för att prata om psykisk hälsa. Hon syns regelbundet i TV4, SvD och Sveriges Radio och har prisats för sitt engagemang i att sprida psykologi till en bredare allmänhet.

Peter Norrman medverkar för att prata om fysisk hälsa. Han älskar att utmana och låta andra växa. Är omåttligt road av att leka med ord och mening i syfte att inspirera andra.

Mackor, kaffe och gott fika finns till försäljning i Littorina (ljushallen).

Välkommen till MÖTESPLATS BROMMA den 10 november kl 17.30!
Plats: Bromma folkhögskola, Åkeshovsvägen 29
Fri entré.

En mötesplats kan vara en plats där vi väntar in varandra för att vi är på väg åt olika håll. Det kan också vara en plats där människor möts över de gränser som skapats i samhället. Folkhögskolan drivs av övertygelsen att för att demokrati ska fungera så måste både svaga och starka röster få höras, och alla få möjlighet att hitta sin röst. Tillsammans med dig vill vi skapa en mötesplats för samtal och kulturuttryck för hållbara människor i en hållbar värld.

Kommande Mötesplats Bromma:

27 januari kl 18.00
Konsert till minne av Förintelsen. Inbjuden gäst från Exit.

29 mars
Kl 16-18 Öppet hus på Bromma folkhögskola
Kl 18 Allsång/Singalong

2 juni
Festivalen Brommastock